آخرین مطالب

میکروپیگمنتیشن چیست؟

میکروپیگمنتیشن چیست؟

میکروپیگمنتیشن که به عنوان  یک آرایش دائمی یا تاتوی زیبایی نیز شناخته می‌شود به فرآیندی گفته می شود که طی آن  کاشت رنگدانه های سازگار در عمق مشخصی از لایه درم پوست، با حداقل آسیب به بافت انجام می‌شود.

این تکنیک علاوه بر کاربردهای زیبایی، در حوزه پزشکی نیز کاربردهای وسیعی دارد و با استفاده از دستگاه‌هاي استاندارد و وسايل يك بار مصرف استريل  انجام می‌شود. تا ویژگی‌هایی را تقویت یا بازتولید کند که به علت پیری، وضعیت پزشکی یا زخم شدن از بین نرفته یا از بین رفته‌اند.

به طور کلی هر کس که دارای محدودیت های فیزیکی زیر از جمله موارد زیر باشد، ممکن است روش میکروپیگمنتیشن را دنبال کند و هرکس (مرد یا زن) می‌تواند این کار را انجام دهد.

میکرونیدلینگ دکترپن چیست؟

میکرونیدلینگ دکترپن چیست؟

میکرونیدلینگ یکی از بهترین روش‌های کلاژن سازی  می‌باشد که با توجه به هزینه بسیار کم نتایج شگفت انگیزی را در پی دارد. این سیستم درمانی شگفت انگیز باعث به وجود امدن انقلابی در صنعت میکرونیدلینگ شده است که از این شیوه برای لیفت جوانسازی پوست  و تاتو استفاده می‌شود.

کارایی این روش به این صورت است که زمانی که نوک سوزن با پوست تماس می‌یابد، سوراخ ریزی در سطح پوست ایجاد می‌شود. سیستم ایمنی پاسخ داده و کلاژن تولید می‌شود. همچنین سوراخ‌ها به عنوان کانال‌های ریزی عمل کرده که مواد مغذی موضعی را به عمق لایه‌های پوستی حمل کرده و اثر آن ها را افزایش می‌دهد.

هاشور ابرو چیست؟

هاشور ابرو چیست؟

از نظر علمی ثابت شده است که ابروها به عنوان یک فیلتر در برابر گرد و غبار،خاک و عرق عمل می کنند،
اما علاوه بر این، در بیان احساسات نیز اهمیت اجتماعی بسیار قوی دارند.

ابرو کامل و مناسب می تواند ظاهر شما را روشن تر و زیبا تر کند؛ همچنین می تواند جوانتر، جوان و جذاب باشد.

تاتو با حنا

تاتو با حنا:

حنا گذاشتن نوعی نقاشی با حنا برروی بدن است و معمولا نقش‌ها به صورت گل و طرح های منظم هستند. این هنر بیشتر در هند و پاکستان مرسوم است.

تاتو با حنا می‌تواند یک جایگزین عالی برای کسانی است که در نظر گرفتن یک خال کوبی هستند، خالکوبی با حنا بسیار شبیه خالکوبی واقعی است، اما آنها عموماً فقط حدود سه هفته طول می‌کشد و به طور کلی بسیار امن است، و آلرژی تنها اثر احتمالی آن است اما حتی این موارد نیز نادر و خفیف است.

حنا 100٪ طبیعی و خالص تنها رنگ قرمز نارنجی تا رنگ باندی عمیق دارد و برای استفاده کاملا بی خطر است. هر شرکت، هنرمند یا سازنده که ادعا می کنند طیف وسیعی از رنگ های حنا را با 100٪ حنا ایجاد می کنند، دروغ می‌گوید یا به طور جدی نادان است.

مولکول رنگی در حنا فقط در برگ های آن قرار دارد و برای رسیدن به رنگ های دیگر، مواد شیمیایی، نمک‌های فلزی یا سایر گیاهان باید به حنا اضافه شوند.

به خمیر نگاه کنید، باید رنگ آن قهوه ای سبز تا قهوه‌ای باشد.

اگر آنها از پودر استفاده می‌کنند، نگاهی به پودر می‌کنید، از سبز زرد سبز تا سبز زرد خفیف متفاوت است.

ریموور تاتو

ریموور تاتو :

افراد به دلایل بسیاری از جمله عدم رضایت از رنگ و طرح تاتو، تعویض مد تاتوی ابرو و یا خرابکاری تاتو کار، اقدام به محو تاتو یا به اصطلاح ریموور تاتو می‌کنند.
ولی باید به این نکته توجه داشته باشیم که اگر ریموور تاتو توسط فرد متخصصی انجام نشود یا محصول ریموور تاتوی مناسبی استفاده نشود؛ ممکن است محل تاتو دچار اسکار – زخم و فرورفتگی شود.

میکرونیدلینگ درماپن

میکرونیدلینگ درماپن: مهمترین عامل ایجاد چین و چروک و افتادگی پوست کاهش غلظت کلاژن و الاستین می‌باشد .
میکرونیدلینگ  به درمان تحریک کلاژن سازی نیز معروف است و نوعی روش تحریک مکانیکال جهت ترمیم آسیب‌های ساختاری پوست است که به بهبود ظاهر افراد کمک می‌کند، خط لبخند و چین وچروک‌های پوست صورت را از بین برده و اسکارهای به جا مانده از جراحی، زخم‌های آکنه و تروما را روی پوست به ویژه پوست صورت را برطرف می‌نماید.
معمولاً بین ۶ تا ۸ جلسه درمان برای جوانسازی پوست لازم است .

میکروبلیدینگ چیست؟

میکروبلیدینگ چیست؟

میکروبلیدینگ چیست؟ میکروبلیدینگ در واقع یک تاتوی نیمه دائم است اما با آن تفاوت‌های زیادی دارد. در این روش بر خلاف تاتو که رنگدانه و جوهر با دستگاه به زیر پوست منتقل می‌گردد، به روش دستی و با با بهره گیری از “تیغ” یا همان “بلید” پوست را برش داده و رنگ را به لایه های زیرین نسج پاره شده انتقال می دهند.

این برش های کوچک زیاد دردناک نیستند اما می‌توان با استفاده از روغن‌ها و محصولات بی‌حس کننده این درد‌ها را قابل تحمل کرد.

ليفتينگ صورت با نخ

ليفتينگ صورت با نخ

ليفتينگ صورت با نخ: در بین علاقمندان به لیفتینگ افرادی نیز وجود دارند که برای جوانسازی صورت مایل به تزریق نیستند و یا اینکه آنها مایل به استفاده از روش های لیفت با کمترین دوره نقاهت و بازگشت به فعالیت های عادی هستند.

لیفتینگ صورت با نخ شاید یکی از سریع‌ترین روش‌های زیباسازی باشد.

چرا که در کمتر از ۵۰ دقیقه و بدون بستری شدن و به اصطلاح سرپایی انجام می‌شود.

پس از لیفت صورت با نخ، کمتر از ۴۸ ساعت فرد میتواند فعالیت‌های روزمره خود را بدون هیچ دغدغه و نگرانی انجام دهد زیرا بعد از عمل، فقط ممکن است دچار قرمزی و تورم شود که موقتی بوده و بعد از چند روز بهبود می یابد. این نوع لیفت ماندگاری بالایی نیز دارد و این روش یکی از راه‌های ایمن و بدون عارضه برای جوانسازی صورت می‌باشد و کل صورت را می‌توان با تکنیک لیفت جوانسازی کرد.

لیفتینگ چیست؟

لیفتینگ چیست؟: با بالا رفتن سن تغییراتی در پوست ایجاد می شود و افراد زیبایی اولیه پوست خود رااز دست میدهند.لیفتینگ روشی مفید و ایمن است که باعث احیا و تجدید جوانی صورت و پنهان نمودن فرسودگی و پیری در افراد می شود.

این عمل زیبایی بین افرادی با پوست های افتاده و پر چین و چروک و افراد بیمار طرفداران بیشتری دارد و روشی است کاملا بی خطر و به آمادگی خاصی نیاز ندارد و تاثیر آن را می توان بلافاصله پس از عمل مشاهده کرد  و جای عمل به هیچ وجه در آن باقی نمی‌ماند.

این جراحی تحت بی‌هوشی عمومی صورت می‌پذیرد وتقریبا 3 ساعت زمان می‌برد، البته در عمل لیفتینگ بی‌هوشی موضعی هم قابل اجراست و انتخاب کدام شیوه توافقی است که بین بیمار و پزشک صورت می گیرد.

کاشت مژه

کاشت مژه : یکی از جدید ترین ترفندها در افزایش زیبایی چشم ها،کاشت مژه است زیرا مژه های بلند و ضخیم می تواند حالت زیباتری به چشم ها و صورت ببخشد و ازجمله چیزهایی است که تقریبا همه مایل به داشتن آن هستند و انتخابی مناسب برای افرادی است که مژه‌هایشان به دلیل ابتلا به عارضه‌های گوناگون ریخته و می خواهند کاشت ترمیمی انجام بدهند.

ولی آنچه که باید در این مورد ذکر شود این است که  اکستنش مژه و کاشت مژه  کاملا با هم متفاوت اند.

اکستنشن مو ومراقبت از آن

اکستنشن مو ومراقبت از آن :

نکاتی در رابطه با شستن موهای اکستنشن شده:

بعد از اكستنشن مو  تا ۵ روز حمام نروید تا چسب ها کاملا ثابت شوند و اگر خارشی در پوست سرتان احساس کردید از اسپری مرطوب کننده مو استفاده کنید.

قبل از آنکه بخواهید به حمام بروید موهای خود را  ا‌ز پایین به بالا شانه کنید و حتما از شانه مخصوص اکستنشن ، برای قسمت های اتصال مو استفاده کنید تا گره های آن کاملا باز شود.

و سپس آرام به زیر دوش بروید وهیچگاه موقع شست‌ و شو سرتان را زیر دوش یا در روشویی پایین نگیرید مگر اینكه فقط بخواهید جلوی موهایتان را بشویید.از شامپوی مناسب که مخصوص موهای اکستنشن شده است استفاده کنید و سپس به آرامی مالش دهید تا کاملا تمیز شود و به آرامی زیر دوش بروید و موهای خود را آبکشی نمایید و حتما بعد از آن از نرم کننده استفاده نمایید ولی کاملا مراقب باشید نرم‌كننده به محل نصب اكستنشن نخورد. این كار باعث می‌شود اكستنشن‌ها شل شده و زودتر از موعد جدا شوند.

اکستنشن مو چیست؟

به افزایش طول و حجم مو با کمک گرفتن از موی طبیعی یا مصنوعی که به صورت خارجی به موها وصل میشوند را اصطلاحا” اکستنشن مو می گویند. اکستنشن مو نیز مانند تاتو ویا هر اقدامات زیبایی دیگر باعث جذاب تر شدن هر چه بیشتر افراد می شود.

ولی  آنچه که باید در این مورد بدانیم این است که نباید روی موهای اکستنشن مواد فر، رنگ یا هر ماده شیمیایی دیگری استفاده نکنید، به طور کلی بهتر است که موهای مصنوعی را شانه نکنید و این موها را در برابر گرمای زیاد قرار ندهید.

کاشت ناخن

کاشت ناخن یک نوع آرایش و تزیین ناخن می باشد که امروزه جایگاه خاصی رو بین افراد پیدا کرده است و دارای انواع گوناگونی می باشد.

اقدامات قبل و بعد از انجام تاتو

تاتو انواع مختلفی دارد که بعضی از افراد صرفا جهت تنوع طلبی و نیاز به زیبایی این کار رو انجام میدهند وبرخی هم برای پوشاندن عیوب خود این کار را ترجیح می دهند.

اما به یاد داشته باشید قبل از انجام هر اقدامی مراکز و مؤسساتی را که در شهر شما این خدمات را ارائه می‌دهند، بررسی کنید و قابل اعتمادترین و مطمئن‌ترین مکان را انتخاب کنید و موسسه‌ای را انتخاب کنید که تمیز باشد.

هنگامی که فرد انجام دهنده‌ی عمل تاتو برای شروع کار آماده می‌شود، دقت کنید که آیا سوزن سر ابزار را عوض می‌کند و ظرف حاوی رنگ را مخصوص شما تهیه می‌کند یا خیر. رنگ، سوزن و ظرف حاوی رنگ تاتو باید بعد از هر بار مصرف ، تعویض شوند.

خصوصیات پودر میکرودرم ابریژن

یکی از نکات مهم در کارکرد صحیح دستگاه ميكرو درم ابريژن انتخاب پودر مناسب برای میکرودرم ابریژن است. این پودر، اکسید الومینیوم بوده است كه در ادامه با خصوصيات آن آشنا خواهيد شد.

عملكرد بهتر دستگاه ميكرودرم ابريژن

عملكرد بهتر دستگاه ميكرودرم ابريژن: آماده سازي پوست

ابتدا قبل از انجام هر كاري بايد اين نكته را مورد توجه قرار دهيم كه استفاده از دستگاه میکرودرم ابريژن نباید بیشتر  از هفته‌ای یکبار یا پنج روز یکبار باشد. البته بعد از رسیدن به نتیجه‌ی مطلوب باید ۱۵ تا ۳۰ روز یک‌بار انجام شود تا پوست در حالت شفاف و دور بودن از آلودگی‌ها بماند.

تفاوت میکرودرم ابریژن خانگي با پزشكی

تفاوت میکرودرم ابریژن خانگي با پزشكی

تفاوت میکرودرم ابریژن خانگي با پزشكي: دستگاه میکرودرم ابریژن با هزینه ی بسیار کم و با سرعتی زياد عمل لایه‌برداری را در منزل و یا سالن‌های زیبایی انجام می‌دهد و همچنين به دليل كيفيت بالايي كه دارد جايگاه بسيار خوبي را در بين افراد پيدا كرده است.

و اولين نقطه اي كه ميكرو درم ابريژن خانگي با پزشكي را نسبت به هم متمايز مي كند اختلاف در اندازه ي آنها است. مدل خانگي ابعاد كوچكتر و قابل حملي دارد اما مدل پزشكي بزرگتر است. اما در كارايي آنها هيچ تفاوتي وجود ندارد و فقط شكل ظاهري و قدرت موتورشان با هم فرق مي كند كه میزان مکش مدل پزشکی بیشتر از خانگی است.

ويژگی های دستگاه میکرودرم ابریژن سالنی

ويژگی های دستگاه میکرودرم ابریژن سالنی

ويژگی های دستگاه میکرودرم ابریژن سالنی :یک دستگاه میکرودرم ابریژن سالنی مناسب بايد  دارای موارد زير مي باشد

 • پروب الماسه
 • پروب پودري
 • پروب لیفت
 • میزان مکش
 • تنظیم پاشش پودر


معمولا پروب های سه گانه ای که در قسمت بالا ذکر گردید،معمولا در اکثر دستگاه های میکرودرم ابریژن موجود است اما موارد پاشیدن پودر و مکش دستگاه کاملا مرتبط با مشخصات فنیِ حقیقیِ دستگاه است که بسیار متنوع و متفاوت است و در اين مورد بايد با كارشناسان مربوط به همان مراجعه كرد.

در ادامه به اختصار توضيحاتي را در هر يك از موارد بالا ارائه خواهيم كرد

دستگاه میکرودرم ابریژن سالنی

دستگاه میکرودرم ابریژن سالنی : دستگاه ميكرو درم ابريژن سالني چه كارهايي انجام مي دهد؟

 • افزایش گردش خون در سلولهای بافت پوست و القاء ساخت کلاژن
 • لایه برداری درست از بافت شاخی و سطحی پوست
 • بهبود مشکلات شایع پوست همچون کک و مک، آفتاب سوختگی، جوش های سطحی، منافذ پوست، لک دوران بارداری و رفع چین و چروک ظریف
 • پاکسازی ، لیفتینگ و جوان سازی پوست
 • پوست های کدر ومات (dull skin)  .
 •  پوست های با شالوده ی زمخت وخشن   (rough texture skin).
 • قابل استفاده در نواحی دست ها , سینه , گردن ,زانو ها , و حتی آرنج ها نیز برای جوان سازی و رفع چروک های پوستی می باشد.
براي رسيدن به موارد بالا مشخصات فني دستگاه ميكرودرم آبريژن نيز از اهميت زيادي برخودار مي باشد.

میکرودرم ابریژن چيست؟

میکرودرم ابریژن چيست؟

میکرودرم ابریژن چيست؟ :عمل لایه برداری میکرونی از سطح پوست
را میکرودرم ابریژن می نامند که با استفاده از دستگاه میکرودرم ابریژن
سالن زیباوی و خانگی درهر جلســه ، لایه برداری 20 میکرون از لایه 700 میکرونی اپیدرم را انجام می دهد.

مکش این دستگاه باعث افزایش گردش جریان خـون در پوست  و باز کردن منافذ پوستی می شود و همچنين باعث از  بين بردن ضخامت پوست كه منجر به بهتر شدن تبادلات فيزيولوژي پوست و همچنين تحريک کلاژن سازي براي تقويت قوام پوست با تحريک فيبروبلاست ها و شکستن مقاومت پوستي براي همکاري با ساير درمان هاي دارويي پوستي و موثرتر شدن داروها مي شود.

علاوه بر موارد بالا قادر است  مشکلاتی سطحی پوست مانند تیرگی، لک ,کک ومک و چروکهای سطحی و افتادگی را برطرف کند. و پوستی جوان و شاداب را  باعث خواهد شد .

رنگ تاتو چیست؟

رنگ تاتو، محلولی است که حاوی یک حامل و یک رنگ است. حامل مایعی است که برای انتقال رنگ به محل مورد نظر استفاده می شود. ممکن است حاوی گلیسیرین، آب و فندق جادویی باشد.

رنگها باید با سطح پوست واکنش دهند تا رنگشان را توسعه دهند و در جای خود قرار گیرند. در مقابل، رنگدانه ها بدون نیاز به یک واکنش شیمیایی رنگ می کنند و توسط نیروهای بین مولکولی یا فیزیکی جای می گیرند.